Угорщина та Словаччина заявили про можливість припинення постачання електроенергії Україні, якщо не буде відновлено постачання нафти. Україна відкинула ці ультиматуми.
Міністерство закордонних справ України засудило такі погрози з боку Угорщини та Словаччини, які пролунали на тлі масованих російських ударів по українській енергетиці. У МЗС наголосили, що ці дії є провокативними та безвідповідальними, ставлячи під загрозу енергетичну безпеку всього регіону.
Міністерство зазначило, що Україна перебуває у постійному контакті з Єврокомісією щодо пошкоджень енергетичної інфраструктури та запропонувала альтернативні шляхи постачання не російської нафти до цих країн. Також Київ розглядає можливість задіяння “Механізму раннього попередження” в рамках угоди про асоціацію з ЄС.
Раніше, наприкінці січня, транзит російської нафти через Україну до Словаччини та Угорщини було припинено після ураження нафтопроводу “Дружба” російськими ударами, що призвело до зупинки транспортування нафти до нафтопереробних заводів у цих країнах.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/mzs-vidpovilo-orbanu-i-fitso-ultimatumi-slid-1771701113.html