МЗС відповіло Орбану і Фіцо: ультиматуми слід відправляти до Кремля, а не Києва

Угорщина та Словаччина погрожують зупинити постачання електрики

Угорщина та Словаччина заявили про можливість припинення постачання електроенергії Україні, якщо не буде відновлено постачання нафти. Україна відкинула ці ультиматуми.

Угорщина погрожує ветувати кредит для України

Міністерство закордонних справ України засудило такі погрози з боку Угорщини та Словаччини, які пролунали на тлі масованих російських ударів по українській енергетиці. У МЗС наголосили, що ці дії є провокативними та безвідповідальними, ставлячи під загрозу енергетичну безпеку всього регіону.

Міністерство зазначило, що Україна перебуває у постійному контакті з Єврокомісією щодо пошкоджень енергетичної інфраструктури та запропонувала альтернативні шляхи постачання не російської нафти до цих країн. Також Київ розглядає можливість задіяння “Механізму раннього попередження” в рамках угоди про асоціацію з ЄС.

Раніше, наприкінці січня, транзит російської нафти через Україну до Словаччини та Угорщини було припинено після ураження нафтопроводу “Дружба” російськими ударами, що призвело до зупинки транспортування нафти до нафтопереробних заводів у цих країнах.

Відновлення відносин між Україною та Болівією

Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/mzs-vidpovilo-orbanu-i-fitso-ultimatumi-slid-1771701113.html

Total
0
Shares
Схожі публікації