Угорщина та Словаччина погрожують зупинити постачання електроенергії Україні, якщо не відновляться поставки нафти.
Уряд Угорщини та Словаччини висловив намір припинити постачання електроенергії до України, якщо не буде відновлено транспортування нафти. Київ рішуче відкинув такі ультиматуми, засудивши їх як провокативні та безвідповідальні.
Міністерство закордонних справ України наголосило, що такі дії ставлять під загрозу енергетичну безпеку всього регіону. Україна закликала виставляти умови Москві, а не Києву, в умовах масованих ударів РФ по українській енергетичній інфраструктурі.
Україна підтримує зв’язок з Єврокомісією для вирішення проблем з енергетичною інфраструктурою і пропонує альтернативні шляхи постачання не російської нафти до Угорщини та Словаччини. Київ також розглядає можливість задіяти “Механізм раннього попередження”, передбачений угодою про асоціацію з ЄС.
Джерело: https://www.zagorizont.com.ua/2026/02/22/ugorshchyna-slovachchyna-pogrozhuyut/