Російські війська під час масованої атаки з 21 на 22 лютого змінили пріоритетні цілі ударів з енергетичної на водну та залізничну інфраструктуру України.
Згідно з даними Повітряних сил ЗСУ, протягом цієї ночі Росія випустила по Україні 347 ракет і безпілотників, використовуючи 297 ударних дронів та 50 різних ракет. Українська ППО збила 274 безпілотники та 33 ракети, зокрема майже всі ракети типу “Х-101”, “Іскандер-К” і “Х-59/69”.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що Росія, ймовірно, сконцентрувалася на ударах по логістичних об’єктах, таких як залізнична та водна інфраструктура. Президент України Володимир Зеленський підтвердив цю інформацію, наголосивши на важливості захисту логістичних систем.
Ця зміна цілей атак може свідчити про адаптацію російської стратегії після невдач у знищенні української енергосистеми взимку. Проте аналітики припускають, що Росія може продовжити комбінувати удари по енергетичній інфраструктурі з атаками на критично важливі логістичні об’єкти.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/energetika-isw-nazvali-novi-prioritetni-tsili-1771830341.html