Словацька опозиційна партія “Свобода і Солідарність” подала кримінальну скаргу на прем’єра Роберта Фіцо за припинення поставок електроенергії Україні.
Опозиція звинувачує Фіцо у зловживанні повноваженнями, державній зраді, нелюдяності, терористичному акті та порушенні обов’язків при управлінні державним майном. Лідер партії Браніслав Грьолінг заявив про це на пресконференції біля Генпрокуратури Словаччини.
Депутат Кароль Галек висловив думку, що припинення поставок електроенергії є “новим фронтом проти України”, який грає на руку Росії. Галек підкреслив, що це може мати критичні наслідки, наприклад, відсутність світла у лікарнях під час операцій поранених після російських ударів.
Раніше Україна звинуватила Угорщину та Словаччину у припиненні транзиту російської нафти після атаки на нафтопровід “Дружба”. Угорщина, попри війну, продовжує закуповувати російську нафту, не шукаючи альтернативних джерел постачання. Це викликає обурення як в Україні, так і в Європі.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/fitso-zvinuvatili-derzhzradi-pislya-rishennya-1771963087.html