МЗС України засудило заяви Угорщини та Словаччини про можливе припинення постачання електроенергії як шантаж, що ставить під загрозу енергетичну безпеку регіону.
Ультимативні заяви представників урядів Угорщини та Словаччини щодо припинення постачання електроенергії викликали занепокоєння МЗС України. У зв’язку з російськими обстрілами енергетичної інфраструктури, подібні дії можуть значно ускладнити ситуацію в енергетичному секторі.
Україна підкреслила свою надійність як енергетичного партнера ЄС і висловила готовність до конструктивної взаємодії з урядами Угорщини та Словаччини. Водночас, вона розглядає можливість задіяння “Механізму раннього попередження” з ЄС.
Такі заяви з Будапешта та Братислави з’явилися на тлі загроз припинення експорту електроенергії, якщо не буде відновлений транзит російської нафти. Україна наголошує на важливості направляти ультиматуми до Кремля, а не до Києва.
Джерело: https://www.zagorizont.com.ua/2026/02/22/shantazh-ugorshhyny-ta-slovachchyny/