Сполучені Штати утрималися під час голосування в Генеральній Асамблеї ООН за резолюцію на підтримку тривалого миру в Україні, що викликало критику з боку колишнього спецпосланця президента США.
Колишній спеціальний посланець президента США в Україні та Росії Кіт Келлог різко відреагував на позицію Вашингтона. “ООН голосувала за тривалий мир в Україні, а ми утрималися. Подумайте самі. Це не ділова угода – це війна”, – написав він.
Заступниця посла США при ООН Теммі Брюс пояснила, що Вашингтон продовжує працювати над припиненням війни, але має застереження до формулювань документа. За її словами, текст резолюції міг відвернути увагу від поточних дипломатичних переговорів, замість того, щоб сприяти пошуку мирного рішення.
Генеральна асамблея ООН розглядала резолюцію, яка закликала до негайного припинення вогню, підтверджувала суверенітет і територіальну цілісність України та підкреслювала важливість Статуту ООН у четверту річницю повномасштабного вторгнення Росії. Документ підтримали 107 країн, проти проголосували 12 держав, включно з Росією, ще 51 країна утрималася, серед них США.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/ssha-pidtrimali-rezolyutsiyu-oon-mir-ukrayini-1772002586.html