Сполучені Штати оголосили Україні демарш через удари по порту в Новоросійську, які нібито зачепили американські економічні інтереси.
Посол України у США Ольга Стефанішина заявила, що США звернулися з проханням утримуватися від дій, які можуть вплинути на американські інвестиції в Казахстані. Державний департамент США надіслав офіційне дипломатичне повідомлення про це українському посольству.
Водночас, США не закликали Київ зупинити атаки на російську військову та енергетичну інфраструктуру, підкресливши, що інтереси були порушені лише у випадку з Казахстаном. Це стало наслідком українських атак на російський підводний човен у Новоросійську, які призвели до критичних пошкоджень.
У грудні 2025 року безпілотники СБУ вразили російський підводний човен у порту Новоросійська, що стало першим зафіксованим випадком такої атаки. Внаслідок удару субмарина була виведена з ладу, а на борту знаходилися ракетні установки “Калібр”. Раніше атаки дронів призвели до пожеж на нафтобазі та зупинки експорту нафти з порту Новоросійська.
Посол Стефанішина також висловила жаль з приводу того, що за 35 років незалежності Україна не досягла рівня економічної співпраці зі США, подібного до Казахстану.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/ssha-ogolosili-ukrayini-demarsh-cherez-ataki-1772000769.html