Росія почала оснащувати ударні дрони “Молнія” МЕШ-модемами, які вже використовуються на інших дронах.
Росіяни встановлюють на дрони “Молнія” нові МЕШ-модеми, аналогічні тим, що застосовуються на дронах “Шахед”, “Гербера” і “Куб”, але в меншому розмірі. Про це повідомляє радник міністра оборони України Сергій “Флеш” Бескрестнов. Він зазначив, що ці модеми дозволяють зв’язувати різні типи безпілотників в єдину мережу.
Бескрестнов також підкреслив, що росіяни здійснюють уніфікацію приймально-передавального обладнання, що робить їхні дрони більш ефективними. Потужність модемів становить два канали по 5 ват, а діапазон роботи – 1300-1500 МГц.
МЕШ-модеми створюють динамічну мережу з ланцюжковою ретрансляцією, де кожен модем виконує роль ретранслятора для інших, усуваючи “мертві зони” зв’язку. Це дозволяє збільшити дальність і надійність керування дронами.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/poboyuvavsya-tsogo-rosiyskih-molniyah-pomitili-1771610655.html