Президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення мит на імпорт з усіх країн з 10% до 15%.
Нові тарифи набудуть чинності негайно і встановлені на юридично перевіреному рівні. За словами Трампа, США десятиліттями зазнавали економічного збитку від інших країн, і нові мита покликані це виправити.
Це рішення було прийняте після того, як Верховний суд визнав недійсними попередні мита, введені за Законом про міжнародні надзвичайні економічні повноваження. Трамп швидко підписав указ про нові 10-відсоткові мита, тепер підвищуючи їх до 15% на основі іншої правової основи.
Ініціатива викликала реакцію Європейської комісії, яка закликала до стабільності в трансатлантичних торговельних відносинах. Лідери країн Європи з обережним полегшенням сприйняли рішення суду, але наголосили на можливій невизначеності в торгівлі у майбутньому.
Джерело: https://www.zagorizont.com.ua/2026/02/22/pidvyshchennya-myt-ssha/