Президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення усіх чинних тарифів на імпорт до 15%, посилаючись на рішення Верховного суду, яке нібито дозволяє це зробити.
Трамп заявив, що його рішення базується на “детальному аналізі” рішення Верховного суду, яке він назвав “абсурдним і антиамериканським”. Раніше суд постановив, що одностороннє введення тарифів перевищує президентські повноваження, та скасував масштабні мита, введені Трампом.
Президент підкреслив, що новий тариф становитиме 15% і торкнеться країн, які, на його думку, “обдирали” США протягом десятиліть. Він також висловив подяку суддям, які проголосували проти рішення про заборону тарифів, назвавши їх “героями”.
Верховний суд США раніше визнав незаконними масштабні мита, введені Трампом, постановивши, що такі дії перевищують президентські повноваження. Проте, спираючись на торгівельний закон США, Трамп знайшов можливість для введення тимчасових тарифів до 15% у разі проблем з платіжним балансом країни.
Джерело: https://www.rbc.ua/rus/news/tramp-ogolosiv-nove-pidvishchennya-tarifiv-1771694164.html